Okulumuzda her sınıf seviyesinde o seviyenin gereksinimlerine uygun olarak zorunlu takviye etütleri ve isteğe bağlı birebir etüt uygulamamız bulunmaktadır.

9. ve 10. Sınıf öğrencilerimiz her hafta farklı bir dersi kapsayan ÖLÇME SINAVI, belirli aralıklarla uygulanan ve tüm dersleri kapsayan GELİŞİM İZLEME SINAVI ve DENEME SINAVI sonuçlarına göre cumartesi günleri ders takviye etütlerine yönlendirilmektedir.

11. sınıf düzeyi, okulumuzda Üniversite Hazırlık Süreci kapsamında zorunlu etüt sistemine geçtiğimiz düzeydir. 11. Sınıf öğrencilerimiz hafta içi ders bitiminde TYT (1. Basamak Sınavı) etütleri ile sınav hazırlığına başlarlar. Ayrıca hafta içi rehberlik servisine adını ve gereksinim duyduğu dersi bildiren öğrencilerimiz cumartesi günü ders öğretmeninden bire bir etüt alabilirler.

12. sınıflarla ise, haftanın her günü üniversite hazırlık etütleri yapılmaktadır. Ayrıca 12. Sınıf öğrencilerimiz cumartesi günü ders öğretmeni ile bire bir soru çözümü etütlerine katılırlar. 12. Sınıf öğrencimiz için okulda bulunduğu her an bizim için sınava hazırlık programı olarak görülür ve gerek ders öğretmenleri gerekse rehberlik servisi tarafından tüm süreç her öğrenci için kontrol altında tutulur.

 

Etüt Odaları ve Etüt Öğretmenleri

Her bölümün birebir ve grup dersleri için etüt derslikleri mevcuttur. Verilen tüm birebir, sınıf ve grup etütleri dersin kendi öğretmeni tarafından sağlanmaktadır.