ÖLÇME SINAVLARI

9.Sınıftan başlayarak her cuma günü olmak üzere haftada bir, belirli bir ders grubunu kapsayan, işlenilen konulardan ve kendi ders öğretmenlerimizce hazırlanan başarı takip sınavlarımızdır. Sonuçlar öğretmenlere, öğrencilere ve e-takip sistemimiz üzerinden velilerimize ulaştırılır. Tespit edilen kazanım eksiklikleri bireysel/grup etütleriyle telafi edilmektedir.

 

GELİŞİM İZLEME SINAVLARI

9.Sınıf itibariyle belirli aralıklarla uygulanan, Ölçme Sınavları’ndan farklı olarak tüm dersleri kapsayan ve tüm dersler için, işlenilen konulardaki total başarıyı takip etmemizi sağlayan sınavlardır. Sonuçlar öğretmenlere, öğrencilere ve e-takip sistemimiz üzerinden velilerimize ulaştırılır. Tespit edilen kazanım eksiklikleri bireysel/grup etütleriyle telafi edilmektedir.

 

DENEME SINAVLARI (TYT-AYT)

11. Sınıflarımıza ayda 1 kez, 12. Sınıflarımıza ise her hafta uyguladığımız ve öğrencilerimizin üniversiteye giden yolda gelişimlerini izlemek için katılımlarının zorunlu olduğu sınavlardır. Sınav sonuçları konu analizli karne ve sıralama listeleri olarak öğretmenlere, öğrencilere ve e-takip sistemimiz üzerinden velilerimize ulaştırılır. Tespit edilen kazanım eksiklikleri bireysel/grup etütleriyle telafi edilmektedir.

 

Üniversiteye Hazırlık TYT – AYT Çalışmalarımız

Üniversite sınavına hazırlık sürecini, geçmişten gelen Erol Altaca markasıyla Anadolu Lisemizde özgün çalışmalarla sürdürmekteyiz. Bilgi ve deneyim zenginliğiyle, donanımlı öğretmenlerimizle, ara sınıflarda Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe öğretimimizi başarı ile devam ettirmekteyiz. Ayrıca alanlarında uzman dershane tecrübesi olan öğretmenlerimizle TYT ve AYT'ye hazırlık çalışmaları 9.sınıftan başlayarak yapılmaktadır. Zorlu bir yarış olan TYT ve AYT'de gençlerimizin hak ettikleri yeri almalarına yardımcı olunmaktadır. Klasik sınavlarımızın yanında, her hafta dönüşümlü olarak uyguladığımız "Konu Tarama Sınavı" ve "TYT-AYT"ye hazırlık deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin ders başarıları ölçme-değerlendirme birimimizce takip edilmektedir. Sonrasında tespit edilen kazanım eksiklikleri hafta sonu ve hafta içi bireysel/grup etütleriyle telafi edilmektedir.