Erol Altaca, güçlüklerle dolu üniversite sınavına gençleri yıllardır hazırlayan, Türkiye'de konusunda en deneyimli ve bilgili eğitimcilerden biridir.Başarısının en büyük kanıtı, yıllardır üniversiteye giriş sınavlarında elde edilen sonuçlardır.

1950 yılında Erzurum'da doğan Erol Altaca, Erzurum Yavuz Selim İlk Öğretmen Okulu birincisi olarak, İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okuluna girdi. Birikimini ve enerjisini, eğitim alanında yoğunlaştırmaya karar veren Erol  Altaca,  Çapa Yüksek Öğretmen Okulu ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdi. Anadolu’daki okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaparak eğitim deneyimini artırdı. 1977 yılında İstanbul'da dershane öğretmenliğine başladı. 1991 yılına gelindiğinde , artık efsanevi bir öğretmendi. Kendi özel eğitim programını hayata geçirmenin zamanı gelmişti. Bu iddia ve inanç ile 1992 yılında Özel Erol Altaca Dershanesini, 1995'te Özel Erol Altaca İlkokulunu ve 2001 yılında Özel Erol Altaca Anadolu Lisesini kurdu. Öğretmenlik vazgeçilmez tutkusu olduğu için, tüm bunları gerçekleştirirken matematik öğretmeni olarak hep tahta başındaydı.Tüm öğretim politikalarının yarattığı sancılara çağdaş eğitim anlayışı ile çözümler üreten Özel Erol Altaca Eğitim Kurumları artık eğitime damgasını vuruyordu. Bu inanç ve birikimle yarınlara yürüyen Erol Altaca, yeni eğitim projeleri ve hizmetleri üretmeye devam ediyor.

İki çocuk babası olan Erol Altaca, eğitim hizmetini kutsal görüyor.

 

TARİHÇEMİZ

30.YIL

ÖZEL EROL ALTACA OKULLARI eğitimci Erol Altaca tarafından 1995 yılında kurulmuştur.

Eğitime uzun yıllar öğretmen olarak hizmet veren Erol ALTACA ilk defa 1992 yılında Beşiktaş Ulus’ta ÖZEL EROL ALTACA DERSHANESİ ile Türk Millî Eğitimine kurum bazında hizmet etmeye başlamıştır Bir yıl sonra Beşiktaş şubesini, 1998 yılında da Kadıköy şubesini hizmete açmıştır. Okullardaki yabancı dille eğitimin öğrencilere bir yarar sağlamadığını gören eğitimci Erol Altaca Türkçe eğitimin yararlarını savunmuş ve bu doğrultuda bir okul açmaya karar vermiştir. 1995-1996 öğretim yılında Beşiktaş Etiler’de ÖZEL EROL ALTACA İLKÖĞRETİM OKULUNU açarak Türk Millî Eğitimine hizmet vermeye başlamıştır. Kademeli olarak eğitimine devam eden ilköğretim okuluna ilaveten 2001-2002 öğretim yılından itibaren EROL ALTACA ANADOLU LİSESİNİ hizmete açmıştır. Halen Tarabya Ferahevler Çelik Sokak’ta hizmet vermeye devam eden ÖZEL EROL ALTACA OKULLARININ  hedefi “Atatürkçü düşünceyi özümsemiş; ülkesini ve ulusunu seven, kimliğiyle ulusal, kişiliğiyle evrensel, düzeyiyle çağdaş insanlar" yetiştirmektir.