Bireylerde sağlıklı beslenme bilinci oluşturmanın yanı sıra yemek öncesinde ve sonrasında temizlik alışkanlığı, yemek sırasında sofra kurallarına uyma, yemeği tüketim olmaktan çıkarıp zevkli ve sağlıklı bir yaşam tarzı olarak kavratmak okulumuzun ilkelerindendir.

APlus Hastane Otelcilik Hizmetleri 2006 yılında Acıbadem Sağlık Grubu tarafından kurulmuştur. Öncelikle grubuna yiyecek & içecek, temizlik ve cafe hizmeti vermek üzere yola çıkan APlus, bugün yurtiçi ve yurt dışında, modadan, sağlığa, sivil savunmadan fabrikalara kadar pek çok sektöre hizmet sunmaktadır.

APlus hizmet sektöründe yiyecek, içecek, temizlik, içecek direktörlüğü altında toplu yemek, kafe işletmeciliği (Acıbadem Hastaneleri içinde bulunan CafeAPlus’lar şirketimizin markasıdır.), hasta refakat yemeği ve banket hizmetleri vermektedir.

Menülerimiz aylık olarak diyetisyenlerimiz ve gıda mühendislerimiz tarafından kurumlara özel olarak hazırlanmaktadır. Gerekli besin değerleri ve enerji ihtiyaçlarının göz önüne alınmasını yanı sıra menülerimiz, yemeklerin yapımında mevsiminde, doğal ve katkısız ürünler kullanılacak şekilde planlanır.

APlus’ın 7 ana, 21 uydu mutfağı bulunmaktadır. Yemeklerimiz lokasyonunuza en yakın olan mutfakta, menüye uygun, katkı maddesi olmadan, günlük olarak üretilmektedir. Acıbadem APlus’a ait olan ve bu işe özel lojistik ağımızla günlük olarak lokasyonlara dağıtımı yapılır.

APlus mutfaklarında her personelin kendi alanında en iyi seviyede olması hedeflenir. Bunun için genel eğitimlerin yanı sıra personele özel eğitimler verir. APlus personelleri, hizmet verdikleri sektörü de göz önüne alan eğitim programları ile sürekli ve 360 derece tam bir eğitim alırlar.

APlus Mutfak her zaman en yeni teknolojiyi takip eder ve bunu ihtiyaçlar doğrultusunda mutfaklarına uygular. Teknolojinin zamandan ve iş gücünden yarattığı tasarrufun her zaman daha iyi kalitede hizmet için kullanılması ilkesi ile hareket eder.

Sağlık kurumlarına verdiği hizmetlerden edindiği deneyimler ile APlus, hijyen konusunda asla taviz vermez. Gıda güvenliği, kalite ve hijyen, iş güvenliği, ve çevreye duyarlılık konularında her zaman en üst seviyeyi hedefler. Tüm plan ve çalışmalarını bu doğrultuda yapar.

APlus, yerleşmiş kalite sistemleri ve sürekli kalite anlayışıyla; mutfaklarda kullanılan malzemelerin tedarikçilerden alım aşamasından, kullanılan servis ekipmana ve personeline kadar her aşamayı takip eder; sürekli geliştirir.

APlus; hizmet verdiği tüm kurumlarda hayata fark katan, beş yıldızlı bir hizmet sunar.

Kullandığımız Markalar:

ET: Maret, Pınar Et, Aytaç, Bonfilet, Namet, Beşyıldız, Metro, Saray Çiftliği, Gurme,

Etaş, Semiz Et, Piyasa Entegre, Üçelli, Et-se, Lokum Et, Trakya Çiftliği(Polonez), Migros, Karizma Beşler, Güneşer, Danet, Eryılmaz Et, Köfteci Yusuf, Erşan Et, Nihat Usta, Naret, Etçii(Emin Helal Et)

YAĞ: Komili, Kırlangıç, Olin, Aymar, Ona, Sana, Yayla, Migros, Oba, Özenel, Artolio, Proser Rama, Orkide, Biryağ, Bizim, Kristal, Verde

TEREYAĞ: Pınar, Sütaş, Sek, Yörsan, Eker, Akbel, İçim, Migros, Trakya Çiftliği, Tikveşli, Ekici, Çoban, Özgüllü, Sarayçiftliği, Aynes,Bahçıvan,Mis

SALÇA: Tat, Akfa, Tamek; Tukaş, Kingtome, Penguen, Demko

SEBZE ve MEYVE : Hal taze ve turfanda sebze ve meyve

SÜT ÜRÜNLERİ, AYRAN, YOĞURT: Danone, Tikveşli, Yörsan, SEK, Pınar Süt, Sütaş, Ülker markaları, Eker, Dimes Süt, Saray Çiftliği, Balkan Süt, Kay, Torku, Aynes, Çoban, Migros, Horeca-Aro(Metro), Çaycuma, Ateşoğlu, Gürsüt, Yörükoğlu, Mis, Gürsüt, Teksüt, Kay süt, Sütse

DONDURULMUŞ ÜRÜNLER: Superfresh, Frimer, Muti, Feast, Dardanel, Namsal, İglo, Bonservis, Aro, FıneFood, Örs star(Metrostar), Frostar, Donipa, Ayfrost, Sanpa, Donuk Fırıncılık(Uno),Torku, Bolpat, Sanpa, Frosen Life, Pomking, NefistaAyfrost

PEYNİR: Aygın, Migros, Mis, Sütaş, Pınar, FG, Yörsan, Eker, Akbel, Bahçıvan,  Sek,  İçim, Altınkılıç, Akdeniz (Hellim), Tahsildaroğlu, Aro, Peysan, Dal, Ekici, Saygın(Kaşar), Okçular, Sarayçiftliği, Akdeniz, Kay, Bolvadin Çiftliği, Göçeroğlu, Tazelim, Ayca, Aynes,Tazelim,Apay,Özlem(Hellim), Peysan, Çayırova, Kaanlar, Ünal, Ayca, Aksiyon, Kaypey, Torku, Aynes, Gündoğdu Süt, Karaman, Okçular, Sütse, Horeca, Metro Chef, Çoban, Çobas,Teksüt, Bahçıvan, İtimat, Muratbey, Ariste,

Kalite sistemlerimiz için tıklayınız.